Objawy - grzybica-paznokci

Grzybica paznokci

objawy.org.pl
grzybica paznokci


Grzybica paznokci
dotyka o wiele większą część społeczeństwa, niż można by sądzić.
Szacunkowe dane mówią o 20 % ludzi zakażonych grzybicą paznokci na terenie Polski. Schorzenie to jest domeną ludzi starszych, którzy mają trudności z higieną stóp, ale może pojawić się u każdego zwłaszcza, jeśli spędzamy całe dnie w ciasnych,  nieoddychającym obuwiu. Potliwość stóp połączona z brakiem cyrkulacji powietrza jest świetnym środowiskiem dla rozwoju grzyba. Powstaje grzybica stóp lub jej szczególna postać- grzybica paznokci.

 

Sprawdź Czy Masz Grzybicę Ogólnoustrojową !!!!

Grzyby candida są naturalnym składnikiem flory bakteryjnej jelita grubego. Jednak problem z candidą polega nie na jej obecności ale na niekontrolowanym rozroście, przyczyniającym się do zatrucia całego organizmu. Przewlekłe zmęczenie, ciągłe problemy gastryczne oraz niepohamowane łaknienie cukru to jedynie kilka typowych objawów Grzybicy Ogólnoustrojowej. Aby wykryć czy masz Grzybicę Ogólnoustrojową wykonaj Test Obciążeń Organizmu. Oprócz Grzybicy test umożliwia wykrycie wielu innych Obciążeń, które mogą być przyczyną różnych chorób i dolegliwości. Do zatruwających nas Obciążeń należą, m.in.: grzyby, pasożyty, wirusy, bakterie, alergie, niedobory minerałów i witamin, borelioza czy chlamydia. Test Obciążeń Organizmu pomoże Ci ustalić przyczyny twoich dolegliwości. Nie czekaj! Nierozpoznane przyczyny powodują powracające wciąż objawy ! Wykonaj Test Obciążeń Organizmu metodą dr Volla w jednym z ogólnopolskich oddziałów pobierając zniżkowy kupon

[pobierz kupon]
.

 

grzybica-paznokci-1Grzybica paznokci- objawy

Grzybica paznokci może przez pewien czas przebiegać w utajeniu objawiając się jedynie zwiększoną łamliwością paznokci i drobnymi przebarwieniami płytki. Pełnoobjawowa grzybica paznokci może wystąpić zarówno na  paznokciach dłoni, jak i paznokciach stóp. Jej symptomy to pogrubienie płytki paznokciowej, zażółcenie, pojawienie się bruzd i nierówności. Następnym etapem choroby jest kruszenie i rozwarstwianie paznokci, aż do jego odklejania się od macierzy. Na zewnątrz paznokieć wygląda, jakby znajdowało się pod nim powietrze. Porównując własne zmienione chorobowo paznokcie i to jak wyglądają przedstawiające grzybicę paznokci zdjęcia możemy czasem dojść do błędnych wniosków. Należy pamiętać, że nie u każdego grzybica przebiega w ten sam sposób i daje identyczne objawy. Pewnym jest jednak fakt, że nieleczona grzybica paznokci nie ma szans ulec samowyleczeniu, wręcz przeciwnie- choroba prawdopodobnie będzie postępować. Dodatkowo, chorzy na grzybicę stają się sami źródłem zakażenia dla następnych osób, zwłaszcza bliskich, którzy mogą korzystać z tych samych ręczników, obuwia domowego czy urządzeń sanitarnych.


Grzybica paznokci- leczenie

Jeśli zauważymy lub podejrzewamy u siebie grzybicę paznokci nie zwlekajmy z wizytą u dermatologa. Podczas pierwszej wizyty lekarz pobierze wycinek paznokcia ze zmienionego chorobowo miejsca i wyśle go do zbadania. Na wyniki poczekamy około 10 dni. Jeśli laboratorium mikrobiologiczne potwierdzi, że w przesłanym wycinku znajdują się grzyby, zostanie podjęte leczenie. Na ogół polega ono na przyjmowaniu doustnych leków przeciwgrzybiczych połączonych z terapią miejscową za pomocą maści. Leczenie grzybicy paznokci przeprowadza się czasem tak zwaną terapią pulsową: dawki przyjmowane są przez 3 tygodnie, a stężenie leku utrzymuje się w organizmie przez najbliższe 3 miesiące. Ma to związek z cyklem wzrostu paznokcia i ochroną pacjenta przed przyjmowaniem leku przez dłuższy okres czasu. Czasem po zakończeniu takiej kuracji paznokieć posiada jeszcze zmiany chorobowe, co nie oznacza, że terapia była nieskuteczna. Ze względu na obecność leku w organizmie, leczenie wciąż trwa. Na rynku dostępne są tez nowoczesne preparaty do leczenia grzybicy w postaci lakierów do paznokci, skąd substancja lecznicza uwalnia się dłużej. Zanim zaczniemy przyjmować leki przeciwgrzybicze warto poinformować lekarza o innych zażywanych preparatach, na przykład lekach obniżających poziom cholesterolu, które mogą dawać szkodliwe dla zdrowia interakcje.


Pozostałe tematy: